samochód kempingowy, akcyza, vat-24, urząd celny, akcu, rejestracja pojazdu

Urząd Celny, Akcyza, AKC-U

Samochód kempingowy również podlega akcyzie.

 

Wyjaśnienia urzędu celnego

Z informacji uzyskanych z urzędu celnego wynika, że samochody osobowe to pojazdy mechaniczne spełniające kryteria określone w poz. 59 załącznika nr 1 do ustawy.

Pojazdy samochodowe i inne pojazdy przeznaczone zasadniczo do przewozu osób inne niż te objęte pozycją CN8702 włącznie z samochodami osobowo-towarowymi (kombi) i wyścigowymi CN8703.

Z wyjaśnień do pozycji CN8703 wynika, że obejmuje ona również samochody mieszkalne (kempingowe) - pojazdy do przewozu osób specjalnie wyposażone do zamieszkiwania tj. z miejscami do spania, przygotowywania posiłków i toaletą.

 

Sposób postępowania

Mając powyższe wyjaśnienia na uwadze kupując za granicą samochód kempingowy należy postępować tak samo jak w przypadku kupna samochodu osobowego.

Wypełniamy deklarację AKC-U i razem z wnioskiem do naczelnika urzędu celnego o wydanie zaświadczenia o zapłacie akcyzy wysyłamy lub zanosimy osobiście. Dołączamy dowód rejestracyjny, umowę i ewentualnie tłumaczenia, badanie techniczne (w zależności od Urzędu Celnego).

Po weryfikacji wartości pojazdu przez Urząd Celny płacimy akcyzę na konto Izby Celnej.

Po jakimś czasie odbieramy (czas do  7 dni) zaświadczenie o zapłacie akcyzy, które jest wymagane do rejestracji pojazdu w urzędzie komunikacji.

Od roku 2015 można odbierać zaświadczenie o zapłacie akcyzy online ;) w tym przypadku nie trzeba składać podania o wydanie zaświadzenia i płacić 17 złotych za wydanie zaświadczenia ;)

 


       JUŻ NIE MUSISZ BYĆ W URZĘDZIE
                         

Firma Prowent Dariusz Sawicki zajmuje się reprezentacją w urzędach.

Jeżeli sprowadziłeś pojazd kempingowy z zagranicy a nie masz czasu
lub chęci na zmaganie się z biurokracją zgłoś się do nas.

Zajmiemy się za Ciebie kompleksowo wypełnieniem deklaracji, kopiowaniem niezbędnych dokumentów, złożeniem dokumentów do urzędu celnego, zapłatą akcyzy i odbiorem zaświadczenia o zapłacie akcyzy.

Nie uwierzysz ale zarejestrujemy też Twój pojazd w Twoim urzędzie komunikacji....... Można? Oczywiście, wystarczy zamówić online.

www.RejestracjaSamochodu.pl